rozwińzwiń

Twój genialny mózg

Okładka książki Twój genialny mózg Philip Bunting
Okładka książki Twój genialny mózg
Philip Bunting Wydawnictwo: Znak emotikon popularnonaukowa dziecięca
32 str. 32 min.
Kategoria:
popularnonaukowa dziecięca
Wydawnictwo:
Znak emotikon
Data wydania:
2024-05-06
Data 1. wyd. pol.:
2024-05-06
Liczba stron:
32
Czas czytania
32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324099566
Tłumacz:
Arkadiusz Gardaś
Średnia ocen

8,8 8,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,8 / 10
6 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
475
183

Na półkach:

Gdy Twoje dziecko zapyta Cię, jak wygląda mózg, zapewne powiesz coś o różowym kolorze i kształcie orzecha włoskiego (ja bym przynajmniej tak odpowiedziała ). Trochę to nudne, ale przecież prawdziwe. Jednak jest książka, która tematem mózgu zajęła się w tak dowcipny, niepowtarzalny i zaskakujący sposób, że już nigdy więcej nie będziesz przynudzać orzechem. Spojrzysz na ten niezwykły organ z zupełnie nowej perspektywy i zakochasz się w nim, na równi z Twoim, ciekawym świata, młodym człowiekiem.

I żeby nie być gołosłowną przytoczę kilka opisów mózgu, które gwarantuję, z miejsca kupią uwagę Twojego dziecka. Otóż, mózg to tutaj „masa fałdów wyglądających jak posklejane ze sobą parówki” lub „dziwaczna masa wyglądająca jak spaghetti zrobione z ciastoliny”. Ewentualnie „mokra różowawe grudka materii siedząca sobie wygodnie wewnątrz twojej czaszki”. Czy to nie dużo lepsze od orzecha? Właśnie z takim, przemawiającym do wyobraźni humorem napisana jest cała ta książka. Lekko, przystępnie, nawiązując z dzieckiem dialog, ale wciąż bardzo pouczająco!

Po co nam mózg? Z czego się składa? Jak jest zbudowany? Ile waży? W jaki sposób myślimy, pamiętamy i uczymy się? Ile informacji jest w stanie pomieścić mózg? Gdzie rodzą się emocje? Po co potrzebny jest nam sen? W tej książce znajdziesz odpowiedzi na te wszystkie pytania plus kilka pytań, na które do tej pory naukowcy odpowiedzi nie znaleźli (np. dlaczego od 15 do 30% ludzkości kicha, gdy spogląda na słońce).

Ogromną dawkę wiedzy dopełniają humorystyczne ilustracje, pełne śmiesznych scenek, komiksowych dymków i ingerencji ośmiornicy, która próbuje wkupić się w łaski wydawcy, poprawiając błędy w tekście.

Zachwycił mnie też tekst nad stopką redakcyjną (swoją drogą też genialną),w którym autor tłumaczy dzieciom, dlaczego każdy z nas postrzega świat inaczej i zachęca do wzajemnej wyrozumiałości i serdeczności.

Jeśli szukacie przezabawnej książki non-fiction o „totalnym szefie naszego ciała”, ta pozycja będzie super wyborem!

Gdy Twoje dziecko zapyta Cię, jak wygląda mózg, zapewne powiesz coś o różowym kolorze i kształcie orzecha włoskiego (ja bym przynajmniej tak odpowiedziała ). Trochę to nudne, ale przecież prawdziwe. Jednak jest książka, która tematem mózgu zajęła się w tak dowcipny, niepowtarzalny i zaskakujący sposób, że już nigdy więcej nie będziesz przynudzać orzechem. Spojrzysz na ten...

więcej Pokaż mimo to

avatar
126
125

Na półkach:

Naukowczyni dr Asia Podgórska opisuje tę książkę tak: ‚zabawna, lekka, ale zarazem pouczająca lektura dla dzieci, która może obudzić w nich miłość do zgłębiania niezwykłych tajemnic układu nerwowego.’ Jej tytuł brzmi ‚Twój genialny mózg’.

➡️ Dlaczego za kopanie piłki prawą nogą odpowiada lewa półkula?
➡️ Gdzie rodzą się emocje: w mózgu czy w sercu?
➡️ Dlaczego marzymy i gdzie przechowywane są wspomnienia?
➡️ Wiesz, że twój mózg jest zdolny pomieścić więcej informacji, niż znajduje się obecnie w całym internecie?
Te i wiele innych ciekawostek zostało przestawionych w bardzo zabawny i przystępny dla dzieci sposób.

Książka ma bardzo dużo treści, ale ciężko zmieścić sie w kilku zdaniach o tak tajemniczym organie. Struktura mózgu, jego funkcje, układ nerwowy, pamięć, zmysły… Znajdziemy w niej też między innymi twarze przedstawiające różne emocje, opis cyklów snu oraz poradnik jak dbać o mózg. Można więc też wyedukować się w tematach pobocznych.
Ciekawe ilustracje oraz proste schematy pomagają przyswoić wiedzę.

Jesteście ciekawi swojego mózgu?
Warto mieć tę książkę w swojej biblioteczce.

Naukowczyni dr Asia Podgórska opisuje tę książkę tak: ‚zabawna, lekka, ale zarazem pouczająca lektura dla dzieci, która może obudzić w nich miłość do zgłębiania niezwykłych tajemnic układu nerwowego.’ Jej tytuł brzmi ‚Twój genialny mózg’.

➡️ Dlaczego za kopanie piłki prawą nogą odpowiada lewa półkula?
➡️ Gdzie rodzą się emocje: w mózgu czy w sercu?
➡️ Dlaczego marzymy i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
71
71

Na półkach:

Mózg to najbardziej fascynujący z narządów – nie tylko zawiaduje całym organizmem, ale i odpowiada za naszą osobowość, postrzeganie świata, odczuwanie i uczenie się. Jednym słowem, każdy może powiedzieć – mój mózg to ja! Dlatego dobre książki o mózgu, szczególnie przeznaczone dla młodszego odbiorcy, to kopalnia wiedzy o nas samych. Warto wiedzieć, jak działa ten niesamowity organ.

@znakemotikon wzięło pod swoje skrzydła arcyciekawą książkę „Twój genialny mózg” autorstwa Philipa Buntinga. Przeznaczona dla młodego odbiorcy (chociaż dorośli również skorzystają na tej lekturze),idealnie wprowadzi wasze dzieci w fascynujący świat naszego wewnętrznego centrum dowodzenia, skąd zarządza się całą resztą zespołu odpowiedzialnego za pracę naszego ciała.

Czy wiedzieliście, że kiedy nie śpimy, nasz mózg jest w stanie wyprodukować od 25 do 35 watów. To taka ilość energii, że byłaby w stanie zapalić żarówkę! Albo gdybyśmy za miernik dorosłości przyjęli moment, kiedy to nasz mózg osiąga pełną dojrzałość, na dowód osobisty musielibyśmy poczekać trochę dłużej. Mamy dwadzieścia pięć lat, kiedy mózg uznaje, że jest już w pełni wykształcony!

Cała książka napisana jest prostym językiem, w lekki i zrozumiały sposób. W środku znajdziecie sporą dawkę humoru przeplataną ciekawą wiedzą. Do tego kolorowe ilustracje, które nie przytłaczają a wręcz bawią i zachęcają dziecko do dalszej lektury. Autor raczej wystrzega się używania niezrozumiałego, specjalistycznego słownictwa, jeżeli nie jest to konieczne, i w obrazowy sposób tłumaczy zachodzące procesy, zjawiska i poszczególne funkcje naszego mózgu. I to jest genialne, bo dzięki temu nasze dzieci na pewno sporo informacji zapamiętają.

Jednym słowem to kolejna świetna propozycja popularnonaukowa. Kupujcie, a nie pożałujecie! Tylko koniecznie przeczytajcie przed dzieckiem, aby uzupełnić swoje braki wiedzowe, a potem elokwentnie zabłysnąć przed maluchem. 😉

@bajkowy.zawrot.glowy

Mózg to najbardziej fascynujący z narządów – nie tylko zawiaduje całym organizmem, ale i odpowiada za naszą osobowość, postrzeganie świata, odczuwanie i uczenie się. Jednym słowem, każdy może powiedzieć – mój mózg to ja! Dlatego dobre książki o mózgu, szczególnie przeznaczone dla młodszego odbiorcy, to kopalnia wiedzy o nas samych. Warto wiedzieć, jak działa ten niesamowity...

więcej Pokaż mimo to

avatar
34
34

Na półkach:

Czy ośmiornica może dostać robotę w wydawnictwie?

Skoro ma 9 mózgów i edytuje błędy, to czemu nie!
Super aktywność poprawiania tych błędów rozśmieszy nie jedno dziecko w trakcie czytania treści książki.

A ta czasem bawi, czasem zaskakuje, ale zdecydowanie przemyca sporo wiedzy I ciekawostek o funkcjonowaniu mózgu w ludzkimi ciele.

Mózg w każdej sekundzie, każdego dnia (nawet podczas snu) pracuje: "decyduje o tym, jak myślimy, jak się czujemy, w jaki sposób się uczymy, działamy i reagujemy. (...) To totalny szef całego ciała. "

Gdzie rodzą się emocje: w mózgu czy w sercu?
Czemu za ruch prawą stroną odpowiada lewa półkula?
Dlaczego mózg to iluzjonista, który potrafi zniekształcać naszą rzeczywistość?

Przystępny język, spora dawka wiedzy i niesztampowe, zabawne ilustracje będą gratką dla dzieci wczesnoszkolnych.

Bardzo podoba mi się rozkładówka na końcu książki pt. "Poradnik właściciela", gdzie dostajemy konkretne wskazówki jak dbać o nasz mózg każdego dnia. Odpowiednią porcja snu, ruch, rozmowy o uczuciach czy rozwijanie zainteresowań to tylko kilka z zaproponowanych aktywności.

Książka ma także genialną wyklejkę, która zwraca uwagę 🧠

Wiele o mózgu już wiemy, ale sporo jeszcze skrywa tajemnic. W książce znajdziemy sporo o pamięci, budowie mózgu, myśleniu, emocjach, snach oraz różnorodności.

W końcu na całej planecie jest ok. 8 mld mózgów i każdy jest totalnie i całkowicie inny i wyjątkowy!

@zaczytanapsychomama

Czy ośmiornica może dostać robotę w wydawnictwie?

Skoro ma 9 mózgów i edytuje błędy, to czemu nie!
Super aktywność poprawiania tych błędów rozśmieszy nie jedno dziecko w trakcie czytania treści książki.

A ta czasem bawi, czasem zaskakuje, ale zdecydowanie przemyca sporo wiedzy I ciekawostek o funkcjonowaniu mózgu w ludzkimi ciele.

Mózg w każdej sekundzie, każdego dnia...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1570
1552

Na półkach:

Pierwsze wzmianki o mózgu pochodzą z papirusu Edwina Smitha, spisanego około 3 tys. lat przed naszą erą. Wspomniano w nim, że narząd pozwala chodzić tak, jak to przedstawiano w sztuce starożytnego Egiptu. Wieki później Hipokrates wnioskował o uznanie narządu za źródło wszystkich radości i przerażenia, które odczuwamy. Jeszcze w połowie XIX w. naukowcy byli przekonani, że mózg jest jednolitą masą. Nie wiedzieli, jakie komórki wchodzą w jego skład, ponieważ nie potrafili ich zobaczyć pod mikroskopem. Dziś zbadaliśmy już mózg na tysiące sposobów, lecz – mimo iż stan naszej wiedzy znacząco się poprawił – to tak naprawdę mózg wciąż pozostaje dla nas zagadką. Bo choć wiemy, jak mózg jest zbudowany, jesteśmy świadomi, że od kondycji mózgu zależy nasza produktywność, sprawność procesów myślowych, a także pamięć czy koordynacja ruchowa, to tak naprawdę wciąż odkrywane są nowe rodzaje neuronów, wciąż też niektóre zachowania, czy też dysfunkcje, są niewyjaśnione i zaskakujące.
Im więcej o naszym mózgu wiemy, tym lepiej potrafimy zrozumieć siebie i nasze reakcje, tym skuteczniej wykorzystujemy jego potencjał. Warto zatem sekrety mózgu odkrywać już przed małymi dziećmi, oczywiście w odpowiedni sposób przekazując wiedzę. Można to zrobić na przykład wykorzystując do tego książkę autorstwa Philipa Buntinga, pt. „Twój genialny mózg”. Opublikowana nakładem wydawnictwa Znak pozycja, to doskonała lektura dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które nie tylko zdobywają dzięki niej wiedzę, ale również rozbudzają swoją ciekawość. Napisana w lekki sposób, niejako „przemyca” dość sporą wiedzę na temat biologii mózgu i jego funkcjonalności. Towarzyszą temu zabawne, zapadające w pamięć ilustracje, dzięki którym książka jest bardzo atrakcyjna wizualnie i przyciąga wzrok, zaś twarda oprawa zdecydowanie wpływa na jej żywotność i kondycję, bo z pewnością – szczególnie w okresie szkolnym – dziecko będzie po nią często sięgać.
Zanim zajmiemy się budową mózgu, we wprowadzeniu poznamy kilka faktów na jego temat. Obalimy przy tym mit, jakobyśmy wykorzystywali zaledwie 10 proc.mózgu, a przy okazji dowiemy się, że niektóre zwierzęta radzą sobie bez mózgu – na przykład rozgwiazdy. To prowokuje pytanie, do czego jest on nam zatem potrzebny? W odpowiedzi na to pytanie autor przybliża nam zatem budowę mózgu, dowodząc, iż służy on nie tylko do rozwiazywania zagadek matematycznych, ale w każdej sekundzie decyduje on o tym, jak myślimy, jak się czujemy, w jaki sposób się uczymy, działamy i reagujemy. Przyjrzymy się różnym częściom naszego mózgu, a także przeanalizujemy budowę i funkcje jego ważnych elementów: pnia mózgu, układu limbicznego, kory mózgu, półkul mózgowych. Dowiemy się również, że mózg zbudowany jest z komórek i poznamy ich rodzaje, dostrzeżemy także powiązanie pomiędzy mózgiem a układem nerwowym. Przeanalizujemy również to, w jaki sposób doznania fizyczne trafiają do naszego mózgu, zachwycimy się również pracowitością tego organu i zastanowimy, jak działa „procesor pamięci”. Przekonamy się też, że mozg jest wciąż aktywny, nawet w czasie naszego snu, zatem każdego dnia potrzebuje on czasu na relaks i odświeżenie.
Na zakończenie książki otrzymujemy „Poradnik właściciela”, czyli instrukcję dbania o własny mózg, żeby funkcjonował jak najlepiej. Wśród zasad, których powinniśmy przestrzegać, jest ta dotycząca snu, dzielenia się uczuciami, spożywania pokarmów dobrych dla mózgu, medytacji, spędzaniu czasu na powietrzu i robieniu częściej tego, co kochamy. To pozwoli nam cieszyć się długo dobrą kondycją naszego wspaniałego organu.
Lektura książki dostarcza nam wiedzy znacznie wykraczającej poza samą budowę i funkcję mózgu. W książce pojawia się bowiem sporo informacji na temat układu nerwowego czy emocji. Jest to jednak przedstawione w taki sposób, że bez trudu przyswajamy przeczytane informacje, a na dodatek zaczynamy rozumieć subtelne związki pomiędzy mózgiem a poszczególnymi częściami ciała i układami. Piątka zatem gwarantowana, a na dodatek mając świadomość tego, co mózg lubi (a czego nie) możemy się znacznie lepiej o niego zatroszczyć.

Pierwsze wzmianki o mózgu pochodzą z papirusu Edwina Smitha, spisanego około 3 tys. lat przed naszą erą. Wspomniano w nim, że narząd pozwala chodzić tak, jak to przedstawiano w sztuce starożytnego Egiptu. Wieki później Hipokrates wnioskował o uznanie narządu za źródło wszystkich radości i przerażenia, które odczuwamy. Jeszcze w połowie XIX w. naukowcy byli przekonani, że...

więcej Pokaż mimo to

avatar
69
68

Na półkach:

Mózg - choć wygląda jak różowa, galaretowata, dziwaczna plątanina, to jest prawdziwym szefem ludzkiego organizmu.

Mogłoby się wydawać, że mózg służy nam do rozwiązywania zadań, czy rozwikłania skomplikowanych zagadek, jednak jego zadanie jest o wiele bardziej złożone. Tej tajemniczej części naszego ciała zawdzięczamy naprawdę bardzo dużo. Otóż kontroluje on odruchy bezwarunkowe, jest odpowiedzialny za równowagę i koordynację ruchową, bicie serca, oddychanie, regulowanie temperatury, zarządza uczuciami i emocjami, dzięki niemu zapamiętujemy różne rzeczy. Ludzki mózg jest w stanie pomieścić więcej informacji, aniżeli cały internet, a waży około 1,4 kg (u osoby dorosłej). Mózg pracuje intensywnie, wytwarzając mniej więcej tyle samo energii, ile potrzebuje żarówka.

Brzmi ciekawie, prawda? A to tylko niewielki procent informacji, które znajdziecie w tej książce. Mali odkrywcy zgłębią tajniki układu nerwowego pobudzając swój własny wyjątkowy organ. Czytelnicy poznają budowę mózgu oraz funkcjonowanie każdej jego części. Dodatkowo dowiedzą się z czego jest zrobiony, kiedy odpoczywa i jak należy o niego dbać. Odpowie na pytania dlaczego za kopanie piłki prawą noga odpowiada lewa półkula oraz która część mózgu sprawia, że nie musimy się codziennie przedstawiać rodzinie i znajomym.

Ta fascynująca lektura dostarczy Wam ogrom wiedzy w lekkiej i zabawnej formie. Humorystyczne i kolorowe ilustracje dopełniają edukacyjną przygodę przynosząc wiele radości. Warto zaopatrzyć się w tą mądrą i ciekawą propozycję wzbogacając domową biblioteczkę.

Mózg - choć wygląda jak różowa, galaretowata, dziwaczna plątanina, to jest prawdziwym szefem ludzkiego organizmu.

Mogłoby się wydawać, że mózg służy nam do rozwiązywania zadań, czy rozwikłania skomplikowanych zagadek, jednak jego zadanie jest o wiele bardziej złożone. Tej tajemniczej części naszego ciała zawdzięczamy naprawdę bardzo dużo. Otóż kontroluje on odruchy...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    14
  • Przeczytane
    6
  • Dziecięce - (3) na przyszłość
    1
  • Może kupić
    1
  • Dziecięce - (0) do kupienia
    1
  • Samodzielne
    1
  • Popularnonaukowe
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Twój genialny mózg


Podobne książki

Przeczytaj także